Här använder vi kakor (cookies) för att webbplatsen ska fungera på ett bra sätt för dig. Genom att surfa vidare godkänner du att vi använder kakor. Vad är kakor?
HJÄRTSTARTARE & TILLBEHÖR
HJÄRTSTARTARE & TILLBEHÖR
HLR-DOCKOR
HEM / FÖRSTA HJÄLPEN / ÖGONDUSCH / Diphoterine 500 ml, flaska
Artikelnummer:
9017022
Diphoterine 500 ml för Första Hjälpen-behandling och neutralisering av kemikalier i ögat.
Diphoterine är en unik spolvätska för Första Hjälpen bruk, som på ett snabbt och effektivt sätt neutraliserar både syror och baser såsom t.ex. saltsyra, svavelsyra, natriumhydroxid (lut) och ammoniak.
Diphoterine är även verksam mot lösningsmedel och oxidanter och har testats effektiv mot över 1.500 st unika kemikalier.
Fyll i din e-postadress nedan och klicka på prenumerera. Du kan när du vill avregistrera dig och du binder dig inte för något.
Om det är någonting i stort eller smått som du inte hittar svaret på så tveka inte att kontakta vår kundtjänst så hjälper vi dig! Fyll i formuläret här så hör vi av oss så snart vi kan!
» Sitemap
Stenhuggarvägen 5
Saltsjö-Boo
Stockholms län
13238, Sweden
© DAHL MEDICAL 2021